Milyen programozóképzést válassz 2025-ben? – Bootcamp vs. e-learning
Cikkünkből megtudhatod, hogy várhatóan mely programozási nyelvek lesznek a legfontosabbak a tech ipar jövőjében.
bővebbenEzek lesznek a legkeresettebb programozási nyelvek 2025-ben
Cikkünkből megtudhatod, hogy várhatóan mely programozási nyelvek lesznek a legfontosabbak a tech ipar jövőjében.
bővebbenTudós, mérnök, elemző – kik és mit csinálnak az adatainkkal?
Mennyire különbözik a Data Analyst és a Data Scientist munkája? És mi köze ehhez a Data Engineernek? Cikkünkből kiderül.
bővebben“Az IT-ban mindenki megtalálja, ami hozzá passzol” – Mészáros Adorján sztorija
Mészáros Adorján sok év programozás után az automata tesztelő képzést választotta. Tudd meg, mit gondol az AI szerepéről és a Tutorial Hellről!
bővebben“Az emberi kreativitást nem lehet helyettesíteni” – interjú Ormosy Péterrel
Péter a pénzügyi világ kötöttségeit hátrahagyva szoftverfejlesztőként vág bele céljai megvalósításába.
bővebben“Ez egy óriási kaland, tele kreatív kihívásokkal” – Ziegenham Judit sztorija
Judit útja a Service Desk-től a full-stack fejlesztésig: ismerd meg karrierváltásának történetét és a képzésen szerzett élményeit!
bővebbenWebszerkesztő vagy frontend programozó? Nem mindegy!
Szómagyarázónkból kiderül, mi a különbség a webszerkesztő, a webdizájner, a frontend programozó és más hasonló munkaköri elnevezések között.
bővebben“A programozás nagyon nagy szabadságot ad” – Gagyi Miklós tudományos pályáról váltott az IT-ra
Tudományos karrierről váltott programozásra Gagyi Miklós, aki most .NET fejlesztő a NIX-nél. A programozásban megtalálta a szakmai fejlődést, a folyamatos önképzés lehetőségét és a szabadságot.
bővebbenJelöltBörzén találhattak egymásra a cégek és az álláskeresők
A PROGmasters JelöltBörzén multinacionális nagyvállalatok, fejvadász cégek, valamint hazai kkv-k ismerkedtek a frissen végzett IT szakemberekkel.
bővebbenAz 5+2 legjobb AI programozó szoftver 2024-ben
Az iparági trendek szerint a mesterséges intelligencia (AI) használata lassan mindennapossá válik a programozás területén. Az általánosabb célú chatbotok mellett ráadásul kifejezetten programozást segítő AI platformok is léteznek.
bővebbenAI programozás: itt van minden, amit tudni akarsz
Az iparági trendek szerint a mesterséges intelligencia (AI) használata lassan mindennapossá válik a programozás területén. Az általánosabb célú chatbotok mellett ráadásul kifejezetten programozást segítő AI platformok is léteznek.
bővebbenPython programozás: a kezdők kedvence, a profik titkos fegyvere
A Python programozást a mesterséges intelligencia fejlesztésétől az adatbányászatig sok területen lehet használni. Ráadásul kezdőknek is jó választás.
bővebbenFejlesztői állásinterjú? Tippek és trükkök a nagyobb sikerért
Több száz junior szakember elhelyezkedését segítettük az IT szektorban. Tippjeinket követve te is sikeresebb lehetsz a fejlesztői állásinterjún.
bővebben600 ezerhez közelít a junior informatikusok átlagbére
A recesszió ellenére is keresettek a junior informatikusok – derül ki a PROGmasters IT képzési központ friss felméréséből. Egy jellemzően 5-6 hónapos képzés után átlagosan havi bruttó 596 ezer forintot vihetnek haza azok, akik a karrierváltás mellett döntenek.
bővebbenBús Dániel 12 területen próbálta ki magát, mielőtt programozó lett – “Az IT már biztos pont lesz az életemben.”
Dani eddigi élete során volt már színész, szakács, vendéglátós, fordító, ács, de még produkciós asszisztens is. Elmondjuk, hogyan lett végül programozó.
bővebben„Nem akartam éveket várni egy új karrierre” – Dobos Andrea fél év alatt lett tesztelő
Andrea azért választotta a tesztelő képzést, mert a saját vállalkozás után anyagi biztonságra és gyors szakmai sikerekre vágyott. Vajon sikerült?
bővebbenNem lopja el, de átalakítja a programozók munkáját az AI
Sokan kongatják a vészharangot: az AI megjelenése miatt hamarosan nem lesz szükség programozókra. Filep Szabolcs szerint azonban az AI inkább eszköz a fejlesztők kezében, mint ellenség.
bővebbenAutomata tesztelő: az ember a gép mögött
A tesztelés legalább annyira fontos egy szoftver létrehozása során, mint maga a fejlesztés. Ma már ez a feladatkör is két részre oszlik: a manuális és az automatizált tesztelésre. Blogposztunkból kiderül, mi a különbség.
bővebbenFull-stack programozás: több, mint a részek összessége
Azt nevezzük full-stack programozónak, aki a fejlesztés minden részéhez ért. De mit takar ez valójában? Lehet-e full-stack tudást szerezni úgy, hogy elvégzünk egy frontend, aztán egy backend tanfolyamot? Blogbejegyzésünkből kiderül.
bővebbenEzeket a programozási nyelveket tanuld 2023-ban
Ha eldöntötted, hogy szeretnél programozást tanulni, még egy nagy kérdésre felelned kell: melyik programnyelvet válaszd? Bár a programozási nyelvek népszerűsége folyton változik, mi segítségképpen összesítettük a trendeket. Íme a ranglista! A programozási nyelvek...
bővebbenMi van a junior szinten túl? – interjú Bodansky Ádám senior programozóval
Ádám vendéglátósból lett junior, majd senior programozó. Heti 3-4 napot dolgozik, ráadásul szeptembertől a Balaton partján, egy függőágyból fog kódolni.
bővebbenFrontend programozás: ezt kell tudnod róla
A frontend a böngészőben megjelenő, felhasználók által látható felületekkel foglalkozik, ezért nevezik kliensoldali fejlesztésnek is. Az alábbiakban mindent összefoglaltunk, amit tudnod kell, ha szívesen lennél frontend fejlesztő.
bővebben“Mindent kimaxoltam, kellett egy új kihívás” – Vándor Tímea területi vezetőből lett programozó
Tímea bejárta a közgazdász szakma ranglétráját. A mérnökinformatikus diploma és a pandémia után úgy döntött, végre azt fogja csinálni, amit igazán szeret.
bővebben„Olyan vonaton ültem, ami rossz vágányon haladt” – Mérnöki diplomával a PROGmasters képzésére
Jól fizető állása mellett többféle programozó képzést végzett Levente, mégis úgy érezte, hogy a nagy előrelépéshez szüksége van egy intenzív tanfolyamra.
bővebbenMit csinál egy backend programozó?
A backend programozó az alkalmazások, weboldalak szerveroldali részének működtetéséért felel. De mi tartozik pontosan a feladatai közé? És mit kell tudni ahhoz, hogy valaki backend programozóvá váljon?
bővebbenDevOps üzemeltető: az IT karmestere
A DevOps üzemeltetőnek a fejlesztéshez és az üzemeltetéshez is értenie kell. Hogyan lehet mindenre figyelni? Kinek való ez a pálya? Utánajártunk.
bővebben2 hónap alatt el lehet helyezkedni karrierváltás után
Végzett diákjaink egyértelműen elégedettek a karrierváltásukkal: fizetésük a korábbihoz képest jelentősen nőtt, pár év tapasztalattal már milliós összegeket keresnek.
bővebbenJó befektetést keresel? Tanulj programozni!
Miért érdemes befektetni a programozás tanulásába? Ha van pénzed, azért – ha nincs, akkor meg azért! A viccet félretéve, 5+1 szempontot mutatunk, amiért megéri egy programozó képzésre fordítani.
bővebbenProgramozás kódírás nélkül? Lehetséges!
A low code vagy no code programozás azt jelenti, hogy kódírás nélkül, vagy minimális kódolással fejlesztünk szoftvert. Az ezt lehetővé tevő platformok vizuális szerkesztő felületeket használnak, ahol a program elemeit egyszerűen egymás mellé kell tenni – mintha...
bővebbenJunior programozó fizetés – és ami mögötte van
Szinte közhely, hogy a programozókat jól fizetik - de egyáltalán nem mindegy, hogy milyen szintről beszélünk. A tapasztalt fejlesztők bére valóban milliós nagyságrendű, ám ehhez kiemelkedő tudás is kell. Kezdjük azonban az elején: mit kell tudni és mennyit lehet...
bővebbenProgramozó bootcamp – ahol a jövő fejlesztői edzenek
Angolul bootcampnek hívják azokat a nagyon intenzív programozó tanfolyamokat, amelyek néhány hónap alatt akár teljesen kezdőkből junior szoftverfejlesztőket képeznek. A bootcamp szó elsődlegesen a katonai kiképzéseket vagy a sportolók edzőtáborait jelöli, így talán...
bővebbenA PROGmasters volt a logikus lépés – Mentes Ferenc 3 nap alatt tanulta meg a Java alapjait
Mentes Ferenc gyerekkora óta matematikával akart foglalkozni. Kivételes képességei ellenére többször is váltania kellett, de ezt mindig az előnyére tudta fordítani. Most már másoknak segít programozást tanulni. Mielőtt elkezdtél programozással foglalkozni,...
bővebbenElső osztály a programozásban: a .NET és a C#
Szereted a full extrás eszközöket? Legszívesebben mindig első osztályon utaznál? Akkor a programozásban a .NET keretrendszert és a C# programozási nyelvet érdemes választanod. Szilvási Balázs, a PROGmasters .NET fejlesztő tanfolyamának egyik mentora azt is elmondja,...
bővebbenEgyetem vs. programozóiskola – az 5 legfontosabb különbség
Ha komolyan szeretnél foglalkozni a programozással és az IT szektorban vállalnál állást, akkor általában két úton indulhatsz el: jelentkezhetsz egy egyetemi informatikai képzésre vagy egy speciális programozóiskolába. A kettő közé nem lehet egyenlőségjelet tenni, de...
bővebbenElsimítani a ráncokat – szoftvertesztelő munka a gyakorlatban
Nem programoz, mégis a szoftverfejlesztő csapat fontos tagja, hiszen a minőségért felel – ő a manuális tesztelő. Egedi Istvánnal, a PROGmasters szoftvertesztelő tanfolyamának egyik mentorával beszélgettünk a szakma szépségeiről és nehézségeiről. Kezdjük azzal, hogy...
bővebbenÍgy épül fel a PROGmasters szoftvertesztelő képzése
Nem könnyű feladat egy új szakmát kiismerni és eligazodni benne. Tesztelőként sok mindenre kell majd figyelned, éppen ezért úgy építettük fel tanfolyamunk menetrendjét, hogy a lehető legkényelmesebben és legegyszerűbben lépj be az informatika világába. 1. modul Mit...
bővebben„Igyekszem magabiztos lenni” – Zlatnik Vince középiskola után jött a programozóképzésre
Tudatos, magabiztos, motivált és szemtelenül fiatal. Vince érettségi után került a PROGmasters full-stack programozó képzésére, nagy lendülettel és átgondolt célokkal érkezett. Munka közben akart tapasztalatot szerezni, ezért kapóra jött neki, hogy a PROGmasters fél...
bővebbenEl se hinnéd, milyen nagy cégek használnak napjainkban Java-t!
A Java-t több mint 25 éve fejlesztették ki, mégis az egyik legnépszerűbb programozási nyelv a világon. Sok nagyvállalat dolgozik vele, és szinte mindenki találkozik Java alapú programokkal a mindennapokban. Nem hiszed? Nézd meg a részleteket! A Java a Wikipédia...
bővebben„Most is ugyanolyan mosolygós vagyok” – Kardos Ádám, a PROGmasters társ-ügyvezetője
NÉVJEGY Kardos Ádám 1990. július 16-án született Szegeden. A Csongrád megyei Balástyán él családjával, itt végzi el az általános iskolát is. Szegedre, a Deák Ferenc Gimnáziumba jár, ám nem itt, hanem Kiskunfélegyházán érettségizik, miután az utolsó évet levelezőn...
bővebbenPL/1 – útlevél a bankszektorba
Kevesen ismerik a PL/1 programozási nyelvet, pedig a pénzügyi világban – bankoknál, biztosítótársaságoknál – fontos szerepe van. Az alábbi összefoglalóban megtalálod a legfontosabb tudnivalókat, majd három programozó mesél a PL/1-gyel kapcsolatos tapasztalatairól....
bővebben„Szerencsére nincs időm unatkozni” – Pánczél Janka, a PROGmasters recruitere
NÉVJEGY Pánczél Janka 1997. június 4-én született Budapesten. „Ikrek vagyok, de kettőnél sokkal több személyiségem van” – jelzi, hogy nem lesz egyszerű őt megismerni. Csepel az otthona, itt jár a Kölcsey Ferenc Általános Iskolába, de gimnáziumba már Kőbánya-Kispestig...
bővebbenTovábbra is nagyon keresik a cégek a junior szoftverfejlesztőket
Demó-alkalmakon randiznak végzettjeink leendő munkaadóikkal. Még az is találkozott olyan kutatásokkal és cikkekkel, amelyek a hazai és nemzetközi IT munkaerőhiányról szólnak, akiket a téma teljesen hidegen hagy. Az IVSZ (Informatikai Vállalkozások Szövetsége)...
bővebben„Feje tetejére állt a kis világom” – Palkovics Anita egy fatális véletlen miatt lett konduktorból programozó
Anita egészen furcsa módon találkozott először a programozással, a mozgássérültek mellől hirtelen a számítógép előtt találta magát. Nemrég végeztél és már a Ponte.hu Kft-nél dolgozol full-stack fejlesztőként. Hogy vagy? El sem hiszem! Azt is alig hittem el, amikor...
bővebben5 dolog, amit a kiégésről tudni érdemes – és ahogyan a PROGmasters segíthet neked
A kiégés az emberek 86%-át érinti valamilyen formában. Nagy számnak tűnik, mégis igaz, hiszen a kiégés egy folyamat különböző fázisokkal. Ebben a cikkben összeszedtünk nektek öt fontos tényt a kiégésről, és azt is megtudod, érintett vagy-e. A jó hír az, hogy...
bővebben10 dolog, amit csak egy programozó tud igazán
A programozás a legtöbb szakmabeli számára nem csak egy munka. Sokkal több annál: gondolkodási mód, ami az élet minden területére hatással van. Minél többet programoz valaki, annál jobban felerősödnek bizonyos képességei - például a logikus gondolkodás, a...
bővebben7 dolog, amit biztosan nem tudtál a felnőttképzésről
Bizton állíthatjuk, hogy nem a felnőttképzés a világ legszebb szava, de azt is, hogy egyik legizgalmasabb területe az oktatásnak. A PROGmasters már több, mint 5 éve képez jellemzően 22 és 45 év közötti felnőtteket – vettük hát a bátorságot, és összeszedtünk nektek 7...
bővebben„Elindultam végre a saját utamon” – Kondor Zita a szállodai munkát váltotta programozásra
Kondor Zita szállodákban dolgozott recepciósként, de egy véletlen folytán rátalált a programozásra. Azóta igazi szerelem szövődött közte és új szakmája között, amit a PROGmastersnél eltöltött idő csak még jobban megerősített. Csillog a szeme, lelkesedés árad belőle,...
bővebbenJáték, öröm, tanulás: mit keres az improvizáció a programozóképzésen?
Még mindig azt hiszed, hogy a programozók sötétített irodában, egyedül dolgozó, unalmas alakok? Nem is tévedhetnél nagyobbat! A fejlesztőknek nemcsak egymással, de a vezetőkkel és a megrendelőkkel is együtt kell működniük a munkájuk során, amihez elengedhetetlen a...
bővebben„Minden programozónak lelkiismeretesnek kell lennie” – Veres Áron a paprikatermesztést cserélte programozásra
Pozitív attitűd, tettvágy és stabilitás árad Veres Áronból – talán a földközeliség az oka. A PROGmasters friss végzőse ugyanis a gazdálkodásból érkezett a képzésre. De vajon mi az, amit az ember a mezőgazdaságból a programozásban is használni tud? Mi vette rá őt erre...
bővebbenÚjabb akvizíció a hazai oktatási piacon – Bootcamp cégben szerzett jelentős tulajdonrészt a Training360
Budapest, 2021. február 11. – Újabb cégvásárlás révén bővül a tréningpiac egyik legnagyobb szereplője, a Training360 Kft. A vállalat a NetAcademia tavalyi akvirálása után most a szoftverfejlesztőket és tesztelőket képző, az egyik legismertebb iparági szereplőnek...
bővebbenProgramozó képzés két gyerek mellett? – Linnek sikerült, és már bánja, hogy nem tíz évvel ezelőtt vágott bele
Nagy Katalin a vírushelyzet közepén döntött úgy, hogy jelentkezik a PROGmasters képzésére és két gyerek mellett beleveti magát a tanulásba. A 2020 szeptemberében induló képzést elvégezve Lin a PROGmasters fejlesztő- és mentorcsapatában kezdett dolgozni, ahol izgalmas és kihívásokkal teli feladatok várnak rá.
bővebbenTaroltak a PROGmasters diákok a legnagyobb hazai online IT versenyen
Hét diákunk is a legjobbak közé került a legnagyobb hazai online IT versenyen, amelyre több mint kétezer szakmabeli jelentkezett, köztük számos, több évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkező profi is. Az Országos IT megmérettetés résztvevői a legújabb technológiákat használva, objektív visszajelzést kaptak a jelenlegi tudásukról.
bővebben“2021-ben is számolunk junior kollégák érkezésével” – mondja partnercégünk, a Stratis Analytics üzletág vezetője
Az elmúlt években a PROGmasters öt diákja is munkába állt junior
szoftverfejlesztőként egyik partnercégünknél, a Stratisnál, amely a hazai
menedzsment, IT tanácsadási és megoldás szállítási piac innovatív, vezető szereplője
már húsz éve. Fazekas Jánost, a több mint 90 szakemberrel működő cég
adatmenedzsment területének üzletág-igazgatóját többek között a bootcampet
végzett diákokkal kapcsolatos tapasztalatairól, a Stratis által a PROGmasters diákjai
számára is kínált karrierlehetőségekről, és az iparági fizetésekről kérdeztük.
A PROGmasters diákjai nyerték az ősz legnagyobb programozóversenyét
A napokban ért véget a 2020-ban 10. alkalommal megrendezett Ericsson Programozó Bajnokság, amelyben idén 198 csapat közel hatszáz versenyzője mérhette össze szakmai tudását. Az ősz legnagyobb programozóversenyének győztes, Cloudberries nevű csapatában a PROGmasters...
bővebbenA tökéletes programozó képzés kiválasztása – 10 kérdés, amit tegyél fel magadnak
Eldöntötted, hogy megtanulsz programozni, és beiratkozol egy programozó képzésre. Gratulálunk, jó ötlet! Máris láthatárra került egy új élet, egy hatalmas tudásanyag, ami csak arra vár, hogy megszerezd. De honnan tudhatnád, melyik a legjobb programozó iskola a...
bővebben„Ha akarod, bármi lehetsz” – Bálint 57 évesen, tanárból lett programozó
Szabó Bálint a pedagógusi pályát elhagyva, 57 évesen, idén januárban végezte el a PROGmasters Java full-stack szoftverfejlesztő képzését. Az azóta már backend fejlesztőként dolgozó Bálint az élő példa arra, hogy nem csak egy olcsó klisé az, amit diákjainak is gyakran...
bővebbenBronzérmes lett a PROGmasters csapata az Accenture Java Competition programozóversenyen – Interjú a csapattal
A napokban ért véget az Accenture Java Competition programozóverseny, amelynek döntőjébe négy csapatunk is bejutott – ráadásul ezek egyike a dobogóra is felállhatott. Ez óriási siker, hiszen a verseny résztvevőinek kétharmada senior szoftverfejlesztő volt, tehát...
bővebbenHogyan készülj fel online állásinterjúra?
A távmunka népszerűségének növekedésével ugrásszerűen nőtt az online állásinterjú iránti érdeklődés is. Egy ilyen interjú előkészítése ugyanolyan fontos (ha nem fontosabb), mint egy hagyományos, irodában történő találkozó. Mire érdemes online állásinterjú során...
bővebbenOnline programozás kurzusok – a 11 leggyakrabban felmerülő kérdés
A digitális átalakulás hirtelen térnyerése milliónyi lehetőséget rejt magában: már teljesen természetes, hogy online dolgozunk és online tanulunk. Miért ne tanulhatnál meg online programozni is? Ebben a cikkben megválaszoljuk a leggyakrabban felmerülő, online...
bővebbenVégzőseink 100%-a álláshoz jutott az IT-szektorban az IVSZ auditja szerint
Tényleg lehet piacképes tudásom diploma nélkül is? Akkor is van esélyem, ha eddig teljesen más területen dolgoztam? Találtok nekem munkát, vagy egyedül kell majd állást keresnem? Mennyi időn belül tudok elhelyezkedni? Valóban junior szoftverfejlesztőként fogok...
bővebbenNövekedni fog a munkaerőhiány az IT-szektorban?
A Talentuno IT Recruitment webináriumán a PROGmasters társ-ügyvezetője, Bonyhádi Gábor válaszolt pár aktuális kérdésre. Hogy látjátok a koronavírus-járvány eddigi hatásait az IT-szektorra? Vannak azok, az IT-szektorban működő, vagy erős IT-val rendelkező cégek,...
bővebbenOnline tanfolyamok kisokos: Mire figyelj, mielőtt elkezdesz egy online tanfolyamot?
Elgondolkodtál, hogy elkezdj egy online kurzust? Bizonytalan vagy, hogy vajon neked való-e az online oktatás? Érdekel, hogy milyen típusai vannak az online tanfolyamoknak és hogy mire érdemes odafigyelni egy online képzés kiválasztásánál? Ebben az átfogó cikkben...
bővebbenIT szakma kvíz: Milyen szakma illik hozzám az informatikában?
Frontend fejlesztő, backendes, product owner, scrum master, adatbányász… - ha ránézünk egy-egy állásportálon keresett informatikai állások listára, a felsorolás végtelen. Hogyan döntsük el, mi az, ami igazán nekünk való, ami a képességeinkhez és preferenciáinkhoz...
bővebbenLépj be magabiztosan az IT világába
Elindult a PROGmasters ingyenes, Informatikai karrier alapozó kurzusa, ahol nem csak átfogó képet kapsz az IT szakmákról, és betölthető pozíciókról, de tesztek és kvízek segítségével arra is választ kapsz, melyik terület való neked. Az online képzésen továbbá...
bővebbenOnline oktatás tanulói szemmel – Interjú Talabér Cecíliával
Cili korábban agrárszektorhoz kapcsolódó területeken dolgozott, ám mivel fontos számára, hogy egy csapat hasznos tagjaként a kreativitás, az alkotómunka öröme és a sikerélmény része legyen a napi munkájának, úgy döntött, szoftverfejlesztő lesz. A távoktatásra való...
bővebbenInformatikatanár is volt korábban a PROGmasters tesztelő képzésének vezetője
A junior szoftverfejlesztők és tesztelők képzésével foglalkozó PROGmasters tavaly munkaadóként csatlakozott a hátrányos helyzetű álláskeresők munkához jutását segítő Incorpora programhoz. Ezen keresztül lett a PROGmasters tesztelő képzésének szakmai vezetője és...
bővebbenÍgy sikerült 3 nap alatt online oktatásra állnunk
A COVID19 világjárvány miatt hozott korlátozások a mi képzéseinket is érintették, hiszen jelenleg is folyik szoftverfejlesztő és manuális tesztelő oktatás, sőt a végéhez közeledve a projektfeladatok elkészítésének ideje is eljött. És közben készülünk a következő...
bővebbenA kihívások éve: 2020
2020 a PROGmasters életébe több változást hozott, tovább növekedünk, társügyvezetővel és új mentorokkal bővült a csapatunk, és közvetítési modellünket is még jobban a partnerek igényére formáltuk. A piacunk hétről hétre változik, ezt követjük napi szinten,...
bővebben„Sokkal nyitottabb és magabiztosabb lettem” Koch Tibor, a PROGmasters alapítója
NÉVJEGY Koch Tibor 1977. szeptember 27-én született Jászberényben. Másfél évvel idősebb bátyjával szüleiket a helyi Lehel hűtőgépgyárból várják haza, ahol édesapjuk esztergályosként, édesanyjuk vegyésztechnikusként öregbíti a magyar gépgyártás hírnevét....
bővebbenHa a játék megy, a programozás is menni fog?
Aki szeret számítógépes játékokkal játszani, annak a programozás is menni fog. Többek között ezzel az állítással is hirdettük képzésünket. Kicsit felháborodva, néhányan az alábbi hasonlatokat hozták fel. Aki szereti kenyeret, az pék is lehet? Aki szeret repülőn...
bővebben